Menekültügyi koordinátor

MUNKAVÉGZÉS HELYE Miskolc
MUNKAVISZONY JELLEGE Teljes munkaidő, 2022.12.31-ig terjedő határozott idejű munkaszerződés, három hónap próbaidővel
MUNKAKÖR CÉLJA Menekültügyi ellátáshoz kapcsolódó regionális feladatok ellátása
JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ 2022. június 20.
MUNKÁBA ÁLLÁS VÁRHATÓ IDEJE Azonnali munkakezdés
ILLETMÉNY Megegyezés szerint
ÁLLÁSHIRDETÉS AZONOSÍTÓ MRSZ/Menekültügyi koordinátor
MUNKÁLTATÓ Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:

  • A szervezetet képviselete a havi, megyei menekültügyi és katasztrófavédelmi, kormányhivatali összejöveteleken és egyházi összejöveteleken
  • Információs Híd betöltése ezen szervezetek és az egyházközségek között a megyében található gyülekezeteknél elhelyezett menekültekkel,
  • gyülekezetekkel történő folyamatos kapcsolattartás, tájékoztatás, információval ellátás, ügyintézésben, adományozásban segítségnyújtás
  • a menekültek, gyerekek részére egy-egy szabadidős tevékenység szervezése pl. kirándulás, játék, szalonnasütés
  • menekültek részére különböző tanácsadások tartása pl. életvezetési, álláskeresési stb.
  • rendszeres ügyfélfogadás tartása Miskolcon, menekültek ill. más miskolci segítségkérők részére
  • adományleadási pont működtetése
  • gyülekezetek rendszeres látogatása a Szeretetszolgálat (menekültügyi, vagy egyéb) munkájával kapcsolatos előadásokkal (megkeresés alapján)
  • önkéntesség koordinációja helyi szinten (gyülekezetek felől érkező önkéntes felajánlások nyilvántartása, közvetítése).

Elbírálásánál előnyt jelent:

  • teológus, közösségszervező, szociális munkás, szociálpolitikus, okleveles szociális munkás, okleveles szociálpolitikus, szociálpedagógus felsőfokú végzettség

Elvárások:

Kiváló szintű empátia, megbízhatóság, titoktartási kötelezettségvállalás, önálló munkavégzés, együttműködési készség, érzelmek és indulatok kezelése, jó helyzetfelismerés, kiváló kommunikációs készség szóban és írásban, rugalmasság, elkötelezettség a kitűzött célok megvalósítása mellett.

A jelentkezés során benyújtandó iratok, igazolások:

  • részletes szakmai önéletrajz,
  • motivációs levél,
  • végzettséget igazoló dokumentum.

A munkakör betöltésének feltételei:

  • magyar állampolgárság
  • büntetlen előélet
  • minimum középfokú végzettség
  • felhasználói szintű számítógépes ismeretek.

Kérjük jelentkezéseden tüntesd fel a hirdetés azonosítóját.

Ammennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődését, a fenti dokumentumokat kérjük az allas@jobbadni.hu e-mail címre elküldeni. Jelentkezésében kérjük bérigényét is feltétlenül jelezze!

Kontakt